Про нас

Співпраця бібліотеки з громадою села

Ясінянська бібліотека знаходиться в центрі селища, за адресою вул. Миру, 16 (другий поверх).
Фонд нашої бібліотеки налічує 14783 примірники літератури. З них 4549 – дитячої літератури. Ми обслуговуємо 2880 користувачів з яких діти – 730, юнацтво – 581.
Для обслуговування наших користувачів працює абонемент, читальна зала та кімната юного читача.
Наша бібліотека проводить різноманітні просвітницькі заходи: літературно-тематичні вечори «Наша земля – Соборна Україна» (до Соборності України), «Слухайте голос безсмертний Тараса», «Велет козацького духу» (до Дня Українського Козацтва), літературно-музичні години – «У слові вся доля народу», бібліотечні уроки «Оберемо книгу разом», «Її величність Книга», дні інформації «Електронна ера і молодь», дні бібліографії «Бібліографія – як джерело інформації», краєзнавчі дні – «Розкинулись Карпати в шатах смерекових».


Діють книжкові виставки та тематичні полички до знаменних і пам’ятних дат. Серед них «Мій рідний край, моя домівка», «Конституція – головний підручник життя», «Попіл Чорнобиля в наших серцях», «Екологія і світ. Тривоги сьогоднішнього дня», «Під вільним сонцем моя Україна величним розмаєм цвіте» (До дня незалежності України) та інші.
Знайомимо наших користувачів з новими надходженнями літератури до бібліотеки: «На хвилину зупинись, нову книгу подивись». До послуг користувачів теки-накопичувачі з цікавою і корисною інформацією: «Пенсійна реформа», «Пільги», «Підприємцям селища», «Екологія, туризм, відпочинок», «Селищна рада», «Квіти в легендах», «Загадки природи. Це цікаво знати», «Як то давно було» (легенди, перекази, вірування нашого краю ), «Гуцульщинознавство», «Церкви Закарпаття» (Рахівський деканат).
Діє центр регіональної інформації, де зібрані матеріали рішення сесій, та новини селищної територіальної громади, а також Районної державної адміністрації.
При бібліотеці діють два клуби за інтересами. Жіночий клуб «Берегиня», та дитячий клуб «Дивосвіт» для юних користувачів.
Народознавчий клуб «Берегиня» нараховує 13 чоловік. Мета клубу ознайомити і зберегти історію рідного краю, вивчення усної народної творчості, обрядовості, самобутності гуцульської культури, побуту, звичаїв, традицій. Ознайомлення з народними ремеслами, а також національною кухнею. Девіз клубу: потужній зв’язок між поколіннями тримається з минулим тоненькою ниточкою, що треба зберегти, інакше ми втратимо те, чим ми виділялися перед іншими народами, що у нас вони переймали. Знати свої традиції, звичаї, зберегти про них пам’ять – наш обов’язок , як перед минулим так і перед майбутнім поколінням.
Засідання клубу проходить за різною тематикою: «Писанки пишуть із чистим помислом», «Вічний дарунок – хустина квітчата», «Українські народні ігри», «Скрипнули – воріточки свати йдуть» та інші. Під час засідань мова йде про традиції і звичаї які побутують в різних куточках нашої України, а особлива увага надається традиціям та звичкам нашого гуцульського краю.


Клуб «Дивосвіт» – об’єднує дітей віком від 6-ти до 10-ти років. Девіз клубу:
«Хай добром дивує нас,
світ казковий повсякчас!»
У діяльності клубу використовується різне різноманіття форм роботи:
  - літературні мандрівки, ігри, літературно-розважальні програми,  казкові    подорожі, вернісажі, посиденьки;
  - творчі конкурси, майстер-класи, заняття лялькового театру книги«Буратіно»,  акції;
  - Інтернет та відео мандрівки, мультимедійні презентації

Ми завжди раді кожному нашому відвідувачу, з кожним радо поспілкуємося, задовольнимо всі його потреби і запити, запросимо відвідувати нашу бібліотеку якнайчастіше.

Ми працюємо: з 10 год. – 18год. за київським часом
                             неділя – 12 год. – 17год.
                             Вихідний – субота.   


 
 Немає коментарів:

Дописати коментар