Клуби за інтересами

Клуб за інтересами "Дивосвіт" (для дітей)
     Бібліотечний дитячий клуб "Дивосвіт" створений на початку 2016 року є добровільним, самостійним, некомерційним формуванням, об'єднуючим дітей 6-10 років на основі спільності інтересів для реалізації загальних цілей, зазначених у статуті.

     Клуб має свою символіку та девіз. 

    Цілі:
-   популяризація казки серед учнів 1-4 класів; 


-   активізація читацької та творчої активності підростаючого покоління;
-   позиціювання читання серед дітей як достойного засобу змістовного та  цікавого проведення дозвілля;
-   популяризація кращих літературних творів для дітей;
-   розвиток творчих здібностей, соціальне становлення дітей.

    Завдання:
-  навчити дітей читати, розуміти і любити книгу;
-  розкрити творчі здібності дітей;
-  залучити молодших користувачів до різних форм інтелектуального дозвілля;
-  допомогти юним користувачам в освоєнні норм і цінностей суспільства,
   інтеграція в соціокультурне середовище за допомогою читання казок.

        У діяльності клубу використовується різне різноманіття форм роботи:
  - літературні мандрівки, ігри, літературно-розважальні програми,  казкові    подорожі, вернісажі, посиденьки;  - творчі конкурси, майстер-класи, заняття лялькового театру книги«Буратіно»,  акції;
  - Інтернет та відео мандрівки, мультимедійні презентації;  - будь-які інші заходи, які розвивають самодіяльність і творчість членів клубу.

   
       Керівництво організацією здійснюється керівником клубу – бібліотекар по роботі з дітьми – Дувіряк Іванна Іванівна.

Клуб за інтересами "Берегиня" (для дорослих)
Клуб «Берегиня» було створено в 2001 році. Клуб є вільною і незалежною організацією людей, які залучилися до збереження і примноження української, гуцульської духовної і матеріальної культури. Мета клубу: ознайомлення та збереження традицій, звичаїв, обрядів рідного краю, усної та пісенної народної творчості, ремесел та промислів, кулінарії гуцульського краю. В клубі можна ознайомитися з культурною спадщиною України в цілому, збирати матеріали про культуру, побут, традиції, вірування, обряди нашого краю. «Берегиня» пропагує культурну спадщину Гуцульщини.
Членом клубу може бути кожна людина, яка прагне знати, зберігати та передавати молодому поколінню народні звичаї та обряди. Ділитися знаннями про свій родовід, традиції, звичаї своєї родини, свого селища.
Девіз клубу: Потужній зв’язок між поколіннями тримається з минулим тоненькою ниточкою, що треба зберегти, інакше ми втратимо те, чим ми виділялися перед іншими народами, що у на вони переймали. Знати свої традиції, зберегти про них пам’ять – наш обов’язок, як перед минулим так і перед майбутнім поколінням.
Рада клубу складається з чотирьох чоловік та керівника. Ініціативну групу складає голова, заступник голови, секретар та ще 6 членів клубу.
Засідання проводиться раз на два місяці. Працюємо за таким планом роботи: У січні – організаційне засідання на якому затверджується актив клубу, обговорюється та затверджується план роботи на поточний рік, а також різні організаційні питання. Наступні засідання – це масові заходи: літературно-фольклорні свята «Вічний дарунок – хустина квітчата», вечір українських звичаїв «Писанки пишуть із чистим помислом», традиції українського народу «Українські народні ігри», свято українські пісні «Заспівай мені нене», фольклорно-музичні вечори «Українські вечорниці» та інші.
В кінці року (грудень місяць) проводиться підсумкове засідання клубу.  
 Керівництво організацією здійснюється керівником клубу - зав.бібліотекою Фріндт Богдана Василівна.

Немає коментарів:

Дописати коментар