неділя, 6 грудня 2015 р.

Презентація книги-фотоальбому "Ясіня - жива легенда Карпат"

  
   У рамках святкування 518-ї річниці заснування селища Ясіня та 97-ї річниці Гуцульської республіки відбулася презентація книги-альбому "Ясіня -
жива легенда Карпат" в Будинку Культури смт. Ясіня.
     Пропоноване видання висвітлює минуле та сьогодення одного з найбільших карпатських селищ, колишньої столиці Гуцульської респуліки  - Ясіня. Читач відкриє для себе славні сторінки історії легендарного краю поруч з Говерлою та Піп-Іваном, стежками яких мандрували опришки; пізнає відроджені традиції гуцулів; насолодиться унікальними фоторепортажами про свято Різдва Христового,   Водохреща та Великодня; фестивалі "Довбушева юшка" та "Велика гуцульська коляда", побачить унікальні фото переможців конкурсів вівчарів, колядників, косарів, вусачів, бородачів; побуває на полонині та гуцульському весіллі. Книга є цінним внеском в краєзнавчу спадщину Закарпаття та України.

    Видання книжки - справа доброї волі багатьох людей. Завдяки селищному голові Зелінському Е.Ф. ця книга вийшла в світ, адже саме Йому було зібрано унікальний 15-тисячний архів старовинних та сучасних фотографій краю; записано масу старовинних  коломийок, пісень, колядок, вірувань, приказок, легенд; відроджено давні гуцульські традицї й започатковані прекрасні духовні свята й фестивалі. Ми всі повинні наслідувати цей приклад реального, а не теоретичного патріотизму  й поваги до рідної землі.. 

     Під час презентації своїми враженнями про гуцульський край поділилась головний редактор Оксана Головчук; вчитель історії  Бийло Меркло; автор віршів, що ввійшли до даного видання Оксана Зелінська; завідуюча бібліотекою Богдана Фріндт. 
     Виставку книг "Ясіня - легенда Карпат"  та робіт народних умільців (вишивальниць, ткаль) організували працівники селищної  бібліотеки та музею.

Немає коментарів:

Дописати коментар